Popularita karavanů a obytných vozů není nikde větší než v Nizozemsku. Pokud jde ale o dlouhou cestu, například až na jih Španělska, dávají někteří z tamních cestovatelů přednost letadlu a obytňák si půjčí až na místě. A nejčastěji přitom nikoliv od místních půjčoven, ale od nizozemské firmy. Obytné vozy svým krajanům ve vzdálenějších destinacích nabízí také půjčovny z Německa či Francie. Na trend už však naskakují i české firmy.

Jednou z nich je tuzemský start-up Campiri, který loni otevřel půjčovnu obytňáků ve španělské Malaze. „Aktuálně tady máme 13 vozů, do konce roku jich přibude dalších sedm. Od jara příštího roku se jejich počet proti dnešku zdvojnásobí,“ říká Jakub Buřič, který má v Malaze půjčování aut na starosti. I dvojnásobný počet aut se podle něj díky silné poptávce na jihu Španělska uživí. Pro tuzemské turisty je půjčení auta podstatně jednodušší – nemusí hledat v nabídce místních půjčoven a obejdou se bez znalosti cizího jazyka. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.