Skandál, kdy český vojenský lékař na palubě vládního speciálu údajně v opilosti obtěžoval korejskou hygieničku, má dopad na cestování ministrů. Podle informací HN zakázala ministryně obrany Jana Černochová (ODS) ve vládních letadlech veškerý alkohol. A zrušila taky dosavadní praxi, kdy občerstvení na palubě platilo její ministerstvo. Černochová na to má právo, protože letka spadá právě pod ni – jde o stroje armády pilotované vojenskými piloty. Krok Černochové vedl, aspoň zatím, k úsporám pro státní rozpočet.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









