Snížit o desetinu spotřebu u zboží, které potřebuje každý, to není jen tak. V případě potravin to Češi dokázali ani ne za rok. Ve středu zveřejněná statistika za duben navíc ukazuje, že pokles reálných útrat za jídlo stále ještě neskončil.
K takovému výraznému sebeomezení vždy musí být důvod. A tím jsou v české realitě vysoké ceny. Samozřejmě se netýkaly jen potravin, ale vlastně celého spektra zboží a služeb. Ušetřeny nebyly ani dlouho expandující internetoví prodejci. Vysoká inflace spolu s obavami z budoucnosti tak vedla k tomu, že k poklesu spotřeby došlo v Česku už dvanáctý měsíc v řadě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








