Český prezident Petr Pavel přijal delegaci novozélandských ragbistů. Je to lehce bizarní zpráva, ale smysl dává. Uplynulo třicet let od navázání diplomatických vztahů Česka a Nového Zélandu a Novozélanďané při té příležitosti u nás chtěli předvést svůj nejlepší exportní artikl. Tým ragbistů zvaný All Blacks patří stabilně ke světové špičce a je tak nejlepší reklamou na svou zemi.

Což samozřejmě vede k otázce, co by Česko mohlo recipročně poslat jako svou vizitku do novozélandského hlavního města Wellingtonu? Nebo jinak: V čem jsme my (skoro) nejlepší na světě? Tady je drobná rešerše.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se