Zhruba jeden a půl bilionu korun si čeští střadatelé stále nechávají na běžných účtech. A to i přesto, že tyto vklady nejsou – až na výjimky – vůbec úročeny. Lidé tak ročně přicházejí o desítky miliard. Jednou z alternativ, jak alespoň částečně čelit vysoké inflaci, jsou spořicí účty. Vícero bank na těchto produktech stále nabízí sazby přes šest procent. Některé k nim navíc přidávají i platební karty a výhodou je i to, že s penězi na nich uloženými lze ve většině případů nakládat okamžitě.

Experti se navíc shodují, že s případným převodem na jiné produkty není třeba příliš spěchat. Česká národní banka (ČNB) podle nich bude v případě dostatečného zpomalení růstu cen snižovat základní sazby pozvolna, a úroky na spořicích účtech by tak měly zůstat na podobných úrovních alespoň do konce roku. HN vám přinášejí přehled těch nejvýhodnějších na trhu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze