Naléhavě pracujeme na tom, abychom udělali víc pro lidi a planetu. Řada překrývajících se šoků napíná schopnost zemí řešit hladovění, chudobu a nerovnost, vytvářet vlastní odolnost a investovat do své budoucnosti. Dluhová zranitelnost v zemích s nízkými a středními příjmy představuje významnou překážku pro jejich hospodářské oživení a schopnost realizovat zásadní dlouhodobé investice.

Naléhavě pracujeme na tom, abychom přemáhali chudobu a nerovnosti. Za poslední tři roky bylo do krajní chudoby vytlačeno zhruba 120 milionů lidí a stále máme daleko k dosažení Cílů udržitelného rozvoje, jež jsme si v OSN stanovili k roku 2030. Centrem naší strategie by tudíž měli být lidé, abychom všude na planetě zvýšili jejich prosperitu.

Chceme systém, který bude lépe odpovídat na rozvojové potřeby a zranitelnosti, nyní zvýšené klimatickými riziky, která by mohla dále oslabit schopnost zemí potlačovat chudobu a dosahovat inkluzivního hospodářského růstu. Změna klimatu způsobí rozsáhlejší a častější pohromy a neúměrně postihne ty nejchudší a nejzranitelnější populace po celém světě. Tyto výzvy přesahují hranice a představují existenční rizika pro společnosti i ekonomiky.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.