Byznys s luxusními plavidly české miliardáře baví. Do atraktivního oboru aktuálně vstupuje také loterijní magnát a jeden z nejbohatších Čechů Karel Komárek. Ten získal přibližně desetinu v legendárním italském výrobci luxusních jachet Ferretti za cenu zhruba 100 milionů eur, tedy 2,4 miliardy korun. Podíl získal v rámci uvedení akcií firmy na milánskou burzu.

„Tato investice odráží naši víru ve světlou budoucnost skupiny Ferretti a ikonických značek v jejich portfoliu. Globální trh s luxusními jachtami směřuje v dalším desetiletí k výraznému růstu a my věříme, že právě Ferretti má správnou strategii, aby táhl tento průmysl vpřed, pokud jde o inovace, design produktů a jejich kvalitu,“ uvedl v prohlášení Karel Komárek, vládce skupiny KKCG a loterijního evropského lídra – holdingu Allwyn, někdejší Sazka Group

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.