První a druhý film o Indianu Jonesovi byly natočené ještě předtím, než se Phoebe Waller-Bridgeová narodila. V pátém a posledním snímku o dobrodružstvích svérázného archeologa má sedmatřicetiletá Angličanka hlavní ženskou úlohu.

Pro filmový průmysl je vlastně perspektivní. Když se Harrison Ford jako Indy kdysi představil, byl jen o málo starší, než je nyní ona. Dva týdny po čtvrteční premiéře Indiany Jonese a nástroje osudu bude Fordovi 81 let.

Waller-Bridgeová tak exponovanou roli dostala poprvé, přestože se v showbyznysu snaží uplatnit od dvaceti. A proč takové tance kolem stáří obou herců? Když nic jiného, jdou proti tvrzení, že Hollywood ovládá nezdravý ageismus, jak tvrdí například loňská zpráva aktivistické organizace Age Inclusion In Media (AIM).

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.