Zatímco flotila čtyř desítek Boeingů aerolinek Smartwings krouží Evropou s turisty na dovolenou k moři, probíhají v pozadí vyjednávání o jejich osudu. O akvizici hlavních českých aerolinek, pod něž spadá i národní dopravce ČSA, už přes rok usiluje izraelský nízkonákladový dopravce Israir, za nímž stojí miliardář Rami Levy. Ten tak chce expandovat na trh v Evropě.

Toto úterý měl Israir „deadline“ pro dohodu na koupi čínského podílu 49,21 procenta ve Smartwings vlastněného skupinou CITIC. Izraelci měli také do 27. června složit zálohu 547 tisíc dolarů (11,9 milionu korun). Nic z toho se ale nestalo. Podle oborového serveru FlightGlobal však Izraelci získali od Číňanů, kteří je v červnu vyzvali k podání nabídky, odklad na dohodu. A to do pondělí 3. července.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.