Proč českému státu jde digitalizace tak ztuha? A jak si v tomto směru můžou státní správa s komerční sférou vzájemně pomoci? Z diskusního panelu na nedávné konferenci reVize Česka, kde se řešila právě tato dvě témata, odcházel šéf české pobočky technologické společnosti Cisco Michal Stachník se smíšenými pocity. „A lehce převládal ten, že byznys opravdu chce státu pomoct a hledá k němu cestu, protože z jeho strany to není žádný altruismus, ale vlastně nutnost,“ popisuje Stachník.

Proč? Aby Česko jako celek zůstalo v Evropě konkurenceschopné?

Ano. Lidé z vrcholného byznysu cítí, že sice jsme na tom zatím docela fajn, umíme se zařídit, ale jak stát dlouhodobě ztrácí, tak se to nutně propisuje do celé společnosti a jako sekundární dopad začínáme zaostávat. Celé prostředí se stává méně konkurenceschopným, méně pružným, méně agilním.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.