Klimatizace, lepší oblečení i lehčí jídla. Lidé se snaží rostoucím teplotám přizpůsobit, příliš se jim to ale nedaří. V poslední dekádě se vysoké teploty výrazně projevily i na vyšší úmrtnosti lidí. A to zejména v hustě obydlených oblastech, jako je Praha. Vědci se proto domnívají, že pro období extrémně vysokých teplot by měl být nastavený systém včasného varování, který by do pohotovosti uvedl záchranné složky. A odborníci také vysvětlují, proč nikdy nezáleží jen na teplotě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









