Právníci amerického Microsoftu za sebou mají dlouhý pracovní víkend. Mohou uzavřít historicky největší akvizici v oblasti informačních technologií – převzetí herního vydavatelství Activision Blizzard v hodnotě 69 miliard dolarů. Musí se jim to však podařit do úterý 18. července.

Proti akvizici nejvíce bojovala konkurenční společnost Sony, která vyrábí konzole PlayStation a patří k největším herním vydavatelům. Během víkendu se ale Microsoftu podařilo se Sony uzavřít smlouvu o zajištění dostupnosti populární herní série Call of Duty od Activision Blizzardu na konzolích PlayStation japonské firmy. 

Změna chování Sony naznačuje, že i největší kritik transakce očekává, že k akvizici dojde. Sony podobnou dohodu rezolutně odmítalo od ledna 2022 a snažilo se převzetí amerického herního vydavatelství Microsoftem zastavit prostřednictvím stížností k regulačním orgánům. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.