To, jakým způsobem lze platit v obchodech či restauracích – zda kartou anebo hotově - se stalo jedním z celospolečenských témat tohoto léta. Nápisy na podnicích typu „Platba pouze v hotovosti“ anebo „Platba kartou možná jen od 900 korun“ iritovaly nejen návštěvníky karlovarského filmového festivalu, ale i ty, kdo vyrazili na dovolenou třeba do kempů. Debata byla natolik intenzivní, až vznikla iniciativa prosazující změnu zákona a zrovnoprávnění obou typů placení. Pokud by připravovaná novela prošla, hospodští, hoteliéři i další podnikatelé by měli povinnost přijímat ve svých provozovnách platební karty.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









