Když je realita lepší než simulace, je to příjemné, zvlášť když jde o hezká čísla z výroby elektrické energie. Letos v červenci se dařilo, jen konec měsíce byl trochu slabší. Dobré zprávy ovšem přinesl i největší dodavatel elektřiny v Česku. To je vzácná skutečnost, která si zaslouží pozornost stejně jako další praktické postřehy z provozu domácí fotovoltaické elektrárny.
I když se to zdá jako chvíle, elektrárnu máme na střeše a v suterénu už tři čtvrtě roku. Podle původních očekávání jsme už měli mít výročí, ale doba byla zlá. Za tři čtvrtiny roku už ale máme dobrou představu o tom, jak to dopadne s naší energetickou soběstačností a návratností elektrárny. S tou (ne)pěkně cvičí ceny elektřiny na trhu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






