Nejnovější nabídky Pražské energetiky (PRE) a společnosti Tedom mohou před začátkem topné sezony opět rozhýbat trh s energiemi. Ten už letos na jaře jednou nakoply ceníky na elektřinu a plyn od trojky na trhu – společnosti E.ON. Ostatní obchodníci na ně museli reagovat, a ceny se tak u nových produktů rychle dostaly pod původně stanovený vládní strop. Ten byl u faktur za elektřinu stanoven na pět tisíc korun bez DPH za megawatthodinu, u plynu na 2500 korun.

HN se zeptaly dvou expertů – Jiřího Gavora z poradenské společnosti ENA a Tomáše Vrňáka ze srovnávače Ušetřeno.cz –, jaký přístup mají zákazníci zvolit při hledání nového dodavatele či vyjednání lepších podmínek u těch stávajících.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze