Tento týden Twitter raději platil pokuty, než aby předal přístup k účtu exprezidenta Donalda Trumpa vyšetřovateli, Apple už má termín zahájení prodeje iPhonu 15 a Disney+ chystá po vzoru Netflixu konec sdílení hesel. Nic z toho ale není tak velké jako úspěch počítačové hry na hrdiny Baldur’s Gate 3, která nyní ovládla média a miliony počítačů.

Když Swen Vincke, šéf belgické společnosti Larian Studios, před několika lety představoval nový projekt, přišel v plátové zbroji a v ruce měl flakon se vzácnou tekutinou, tajnou přísadou pojmenovanou Dungeons & Dragons. Jeho podnik už měl za sebou sedm počítačových her z fantasy série Divinity.

Až úspěch Divinity: Original Sin II s pomohl Vinckemu získat licenci na použití oficiálních pravidel nejznámější stolní hry na hrdiny. Tou je Dungeons & Dragons vydaná společností Wizards of the Coast. A právě těmito pravidly se bude řídit Baldur’s Gate 3, která vstoupila na trh.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze