Odboráři si v těchto dnech připravují argumenty, jimiž se už za pár týdnů budou snažit zaměstnavatele přesvědčit o nutnosti zvýšení mezd. Jednání o kolektivních smlouvách na příští rok se ve většině tuzemských podniků rozjede na přelomu září a října. Letošek je specifický tím, že do přetahování mezi odborářskými předáky a vedením firem vstupuje svými opatřeními také vláda.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se