Už ne proti bídě, ale proti vládě. Dezinformátor, právník a bývalý místopředseda Fotbalové asociace Jindřich Rajchl svolal na pražské Václavské náměstí další demonstraci, na kterou podle odhadů ČTK dorazilo asi 10 tisíc lidí. Na místě byly transparenty namířené především proti premiéru Petru Fialovi (ODS), jehož vládu nazývají přítomní lidé „fialovou žebrotou“, případně „fialovým hnusem“. Nespokojenost vyjadřují i vůči trvající podpoře Ukrajiny, která podle nich zbytečně prodlužuje boje s Ruskem. Demonstranti se po proslovech přesunuli na Letnou k sídlu ministerstva vnitra.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









