Tady se ale sešla partička dezolátů! Za nelichotivá slova na svou adresu však více než stovka lidí odměňuje Jindřicha Rajchla potleskem. Aplaus si na nedávné akci v Praze vyslechne tento organizátor protivládních demonstrací ještě několikrát. „Předpokládám, že tu nebude mnoho zastánců vlády Petra Fialy,“ usmívá se. Sál může zůstat v klidu. Žádný nepřítel tu není. A tak může začít několikahodinová „přednáška“ o tom, co vše dělá současný kabinet špatně.

Právě na kritice současné vlády staví šestačtyřicetiletý právník svou popularitu, jíž by chtěl využít hned v nejbližších eurovolbách. Poslední průzkumy agentury Kantar ukazují, že by teď Rajchlova strana PRO získala ve volbách mezi dvěma až třemi procenty hlasů, což ji řadí na stejnou úroveň jako třeba mimoparlamentní KSČM. Současná Rajchlova rostoucí popularita má pak několik důvodů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.