V úterý dopoledne dostali šéfové pražských nemocnic nezvyklý dopis. Anesteziologové z Fakultní nemocnice Bulovka je upozorňovali, že se mají připravit na zvýšený počet pacientů. Sami totiž zřejmě už za dva týdny ukončí všechny přesčasy. Důvodem je nástup nového primáře, který vzešel z výběrového řízení. To podle nich bylo účelové a nestandardní. Vedení nemocnice ale situaci uklidňuje a říká, že k žádnému omezení péče nedojde.
Co se dočtete dál
- Proč podle lékařů bylo výběrové řízení netransparentní?
- Co požadují?
- A řeší situaci ministr zdravotnictví Vlastimil Válek?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









