Obchodník s luxusními auty Pavel Kyllar je zvyklý na pozornost. Kamarádí s celebritami, několik let se pohyboval po boku Miss ČR 2007 Kateřiny Sokolové, chlubil se i svým přátelstvím s uprchlým podnikatelem Radovanem Krejčířem. Tři roky po jeho slavném útěku z jeho černošické vily za ním neváhal do Jihoafrické republiky poslat fotografa, aby uprchlého podnikatele nafotil na kalendář jeho firmy pro rok 2009. A Krejčíř se tehdy dokonce prostřednictvím Skypu účastnil jeho vánočního večírku, který moderoval Libor Bouček.

Nyní má ale osmačtyřicetiletý obchodník podstatně jiné starosti. Nedaří se mu nejen v podnikání – jeho společnost Impex Car hospodařila v posledních dvou letech podle účetní závěrky se ztrátou více než 15 milionů – ale poslední měsíce navíc víc než večírky navštěvuje soudy. Zapletl se totiž do obchodu s kradenými archiváliemi a za podílnictví mu hrozí až tři roky vězení. To ale není jediný jeho problém. V jiné kauze (viz box) je stíhaný pro vydírání a tentokrát mu hrozí až 12 let za mřížemi.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak se Pavel Kyllar do případu zapletl?
  • Proč je stíhaný i za vydírání?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.