Ve sněmovně začíná závěrečné schvalování vládního úsporného balíčku. Bude to boj, opozice chystá obstrukce, celý proces se pravděpodobně bude táhnout několik týdnů. Výsledek je ale předem jasný. Vláda si prosadí svou. Tam, kde chce škrtat, se bude škrtat, ty daně, které chce zvednout, se zvednou.
Je tedy nějaký důvod, když vše je dopředu jasné, schvalování úspor za 90 miliard sledovat? Ano. Skrze postoj jednotlivých partají k úsporám totiž vidíme to nejpodstatnější: jaký mají vztah k odpovědnému hospodaření, do jaké míry jim skutečně záleží na budoucnosti naší země.
Co se dočtete dál
- Co lze balíčku legitimně vyčítat?
- Co (ne)nabízí opozice?
- Komu záleží na budoucnosti?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









