Má separační úzkost, proto se mnou zatím chodí do práce. Ale snad si v Praze také zvykne,“ koriguje svého štěkajícího psa Čendu Jan Souček v provizorní kanceláři, kde ještě na konci minulého týdne seděl. Od neděle oficiálně přebral místo Petra Dvořáka a stanul tak ve vedení instituce, jež hospodaří se sedmimiliardovým rozpočtem a dává práci třem tisícům lidí. Blízko Kavčích hor, kde Česká televize sídlí, si už našel bydlení, ale Pražák se z něj prý už nestane. „Bude mi padesát, těžko zapustím kořeny jinde,“ říká v rozhovoru pro Hospodářské noviny devětačtyřicetiletý Jan Souček. Ve vysílání se chce mimo jiné zaměřit na lidi, kteří v Česku snadno podléhají dezinformacím, zavést ověřování argumentů, které politici v České televizi používají, a posílit také regionální centra. Zároveň má plán, který by mohl zamezit propuštění dvou set lidí, kteří mají už příští rok z České televize odejít. 

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč Česká televize bude věnovat více dezinformacím?
  • Kdo bude mít přístup do iVysílání?
  • Proč je důležité vysílat pořady, jako je StarDance?
  • Jakou aplikaci chce s Českým rozhlasem a ČTK nový ředitel spustit?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se