Mýto pro nákladní automobily se od příštího roku zvýší. Možnost, o které před několika měsíci uvažoval ministr dopravy Martin Kupka (ODS), se nyní potvrdila. Se zdražením mýtného počítá aktuální návrh úspor, jež ministerstvo financí chystá pro příští rok. Materiál, který mají HN k dispozici, mimo jiné uvádí, že Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) dostane z rozpočtu o 2,9 miliardy korun méně „ve vazbě na zvýšení mýtného“.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • O kolik naroste cena mýtného v příštím roce?
  • Kolik stát díky zdražení mýta získá navíc do rozpočtu?
  • Kolik si připlatí řidiči osobních aut za dálniční známku?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se