Nejbohatší zůstává v Česku i nadále dědička impéria PPF Renáta Kellnerová s rodinou s majetkem 378 miliard korun. Na druhém místě je podle žebříčku Forbes většinový vlastník Energetického a průmyslového holdingu (EPH) Daniel Křetínský s majetkem 210,9 miliardy korun, který ve srovnání s loňským říjnovým žebříčkem postoupil o dvě pozice. Třetí je majitel investiční skupiny KKCG Karel Komárek s majetkem 185,6 miliardy korun, který byl před rokem druhý. Forbes žebříček stovky nejbohatších lidí Česka zveřejnil na svém webu.

Na čtvrtém místě je majitel energetické a uhelné Sev.en Energy Pavel Tykač, jehož majetek dosahuje 183,3 miliardy korun. První pětici pak uzavírá bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se 170,1 miliardy korun.

Majetek Kellnerové s rodinou podle Forbesu meziročně lehce klesl o 4,9 miliardy korun. Časopis upozornil na to, že další podnikatelé v žebříčku se ke Kellnerové přibližují. Majetek Křetínského meziročně vzrostl o 92,3 miliardy korun, majetek čtvrtého Tykače pak o 99,3 miliardy korun. Hodnota majetku třetího Komárka naopak mírně poklesla o 4,6 miliardy korun. Babišův majetek podle Forbesu od loňského října narostl o 62,3 miliardy korun.

V první desítce se stejně jako loni objevuje realitní podnikatel Radovan Vítek, zakladatel Alzy Aleš Zavoral a jeden ze zakladatelů Avastu Pavel Baudiš. Nově se ale mezi prvními deseti umístil na deváté pozici zbrojař Michal Strnad s majetkem 45,9 miliardy korun a na desátém místě majitel hydroenergetické společnosti Energo-Pro Jaromír Tesař, jehož majetek časopis vyčíslil na 40,6 miliardy korun.

Sto nejbohatších českých podnikatelů má podle Forbesu majetky v souhrnné výši zhruba 2,5 bilionu korun.