Konsolidační balíček prošel sněmovnou a první čtení rozpočtu na příští rok s posvěcením jeho klíčových kontur taktéž. Tepenné fiskální krvácení tímto zastaveno, pacient s diagnózou příliš velkého strukturálního deficitu a příliš rychlého zvyšování míry veřejného dluhu je připraven na to, aby byl oživen, vzkříšen. A po účinné terapii přestal být pacientem. Na to však samotný balíček nestačí. Diskuse kolem něj přinesla nekonečné spektrum námětů. Vedle těch zcela chaotických, nesmyslných a podpásových zazněl i docela silný hlas směrem k pokračování v podobě strukturálních reforem, a to zdaleka nejen ekonomických.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze