Satya Nadella si mohl nakonec užít americké díkůvzdání s úlevou. Šéfovi Microsoftu se povedlo zažehnat krizi v OpenAI, která ohrožovala i budoucnost softwarového giganta. Představenstvo OpenAI, do níž Microsoft investoval 11 miliard dolarů, odvolalo minulý pátek výkonného ředitele. Nečekaně, bez toho, aby zveřejnilo pádné důvody. Zejména díky vlivu Nadelly a popularitě Altmana mezi zaměstnanci se podařilo převrat v OpenAI zvrátit.

Konec Sama Altmana v OpenAI okamžitě vyvolal poprask. Spolu s ním odešel další ze spoluzakladatelů a část špičkových expertů. Během dalších dní oznámilo vůli k odchodu více než 700 z necelých osmi stovek zaměstnanců, pokud neodstoupí členové představenstva a Altman se nevrátí. Microsoft mezitím nabídl Altmanovi pozici šéfa samostatné divize AI. A to vše na pozadí pokroku ve vývoji umělé inteligence, který údajně ohrožuje lidstvo.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.