Protest zdravotníků je u konce. Výpovědi z přesčasů v nemocnicích měly pominout po pátečním podpisu dohody mezi zástupci lékařů s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09) a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP). Na jejím základě se v příštím roce zvednou odměny zdravotníků. Provoz nemocnic se tak po ukončení protestní akce pomalu vrátí do normálu. Mladí lékaři, kteří akci rozjeli, ale upozorňují, že s vyjednáváním neskončili.
Co se dočtete dál
- Jak to vypadá v nemocnicích po stažení protestů?
- Jaké další požadavky mají mladí lékaři?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











