Letošní rok přinese vůbec první dotaci na pořízení elektromobilu pro firmy a živnostníky. Prozatím v Česku mohly žádat o příspěvek na elektroauto jen státní instituce, podniky, školy nebo neziskové organizace. Národní rozvojová banka (NRB) už novou dotaci na svých stránkách vyhlásila, sběr žádostí ale očekává až od druhé poloviny března. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), které dotační výzvu na konci loňska představilo, počítá s tím, že o dotaci bude velký zájem. Další peníze, v případě rychlého vyčerpání balíku, už ale stát do výzvy přisypat nehodlá.
Co se dočtete dál
- Kdy se čeká, že dojdou peníze určené na dotaci.
- Co poptávku stimuluje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









