Už před třemi lety chtěl od investorů vybrat miliardu a poslat ji do biotechnologií. Plány mu však narušil covid. Ještě dříve se netajil ambicí dostat svou investiční skupinu Primecell na některou z velkých burz v New Yorku či Londýně. I k tomu má zatím daleko. Podnikatel Michal Zahradníček si malé cíle nedává. Pro některé je hlavně snílkem a investičním dobrodruhem, jiní ale uznávají jeho schopnost zručně spojovat svět vědeckého výzkumu, veřejných grantů s byznysem a soukromým kapitálem.

Muž, který v minulosti vydělal stovky milionů korun prodejem několika firem z oblasti IT, má za sebou viditelné úspěchy i na velmi rizikovém poli vědeckého výzkumu. Primecell například investoval do společnosti BioHealing, která se zabývá vývojem patentů pro regenerativní medicínu. Její náplast z placenty na chronické nehojící se rány už zaujala i farmaceutického obra Zentivu, jenž s ní zkouší prorazit v zahraničí.

Pro své další plány teď podnikatel zakládá novou společnost Life Bioceed. I ta má být investiční platformou a Zahradníček do ní opět bude shánět peníze. V tomto případě se chce zaměřit na české podnikatele a zámožné české rodiny, které mají zájem o nejnovější trendy v medicínském výzkumu. V první fázi by chtěl získat 20 milionů eur (téměř půl miliardy korun). Za ty chce kupovat výzkumné projekty se zajímavými patenty a posouvat je ke komerčnímu využití.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Kdo se Zahradníčkem zakládá novou investiční firmu.
  • Do čeho chce Life Bioceed investovat.
  • Na jaké investory cílí.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se