Přes křižovatku na Postupimském náměstí se táhne zdánlivě nekonečná kolona traktorů. Rychlostí chůze se robustní stroje šinou po Lipské ulici centrem německé metropole. Doprovází je hluk demonstrace a projevy četných řečníků požadujících tu méně byrokracie, tu třeba zvýhodnění rodinných farem vůči velkochovům, jindy vyšší podporu ekologického zemědělství.

Ne, není to jeden ze současných agrárních protestů, které v posledních týdnech ochromily Německo. Píše se leden 2017 a němečtí „Landwirte“ se sjeli i s technikou do Berlína, aby vyjádřili svou nespokojenost se vším možným. Stejně jako o rok dříve či o rok později, masové protesty sedláků mají v Německu dlouho tradici. Řetězec Edaka by mohl vyprávět. Právě jeho poněkud přihlouplý reklamní slogan vyvolal poslední velké zemědělské „povstání“ před čtyřmi lety.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.