Ve zdravotnictví pracuje téměř 80 procent žen a tyto počty nemají klesat. Naopak, podle zastoupení na lékařských fakultách bude žen ve zdravotnictví přibývat. A vzhledem k personální nouzi je potřeba zajistit, aby ženy po založení rodiny z práce neodcházely. Podle průzkumu ministerstva zdravotnictví vidí mladí lékaři jako nejdůležitější pomoc dětské skupiny na pracovišti a zkrácené úvazky. Úřad už obepisuje nemocnice a nabízí podporu k tomu, aby skupin v nemocnicích vznikalo víc.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Co by mladým lékařům pomohlo lépe skloubit práci a rodinu? Výsledky průzkumu ministerstva zdravotnictví.
  • Jaké problémy mají nemocnice se zakládáním dětských skupin.
  • Co chystá ministerstvo zdravotnictví.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.