Západní společnosti podnikající v Číně se spoléhaly na to, že tamní hospodářství se po covidové pandemii rychle vzpamatuje, nabere solidní tempo a díky tomu ožije i spotřebitelská poptávka. Ale toto očekávání se nenaplnilo. Číňané stále utrácejí obezřetně. Západní firmy to výrazně pociťují, ať už je to americký výrobce počítačů Apple, nebo kavárenský řetězec Starbucks. Nemluvě o západních automobilkách, které v Číně ztrácejí svoji dřívější dominantní pozici nejenom kvůli slabšímu tempu hospodářského růstu, ale hlavně kvůli tvrdé konkurenci tamních výrobců, zejména na trhu s elektrickými auty.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









