Česká národní banka loni na své zaměstnance vynaložila 2,44 miliardy korun. Odpovídá to takřka třem čtvrtinám jejích celkových provozních nákladů. Z toho přímo na mzdy a benefity šlo podle v úterý zveřejněné Roční zprávy o výsledku hospodaření 1,41 miliardy korun. Celkový příjem zaměstnanců včetně benefitů, z nichž zásadní je zejména příspěvek na penzijní pojištění, tak meziročně vzrostl o 6,3 procenta. To na desetinu přesně odpovídá průměrnému růstu mezd v české ekonomice.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak je Kruliš placen ve srovnání s dalšími přímými podřízenými radních ČNB a guvernéra?
  • Kolik dostal přidáno ve srovnání se svou předchůdkyní?
  • Čím to, že ČNB platí své lidi o tolik víc než jiné státní organizace?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se