Pokud lze za jeden z hospodářských symbolů Německa považovat autoprůmysl, ve Francii to nepochybně je rodinný konglomerát LVMH prodávající luxusní oděvy, kabelky, šperky, parfémy a další zboží „pro náročné“, včetně alkoholických nápojů. U jeho zrodu stál v roce 1987 Bernard Arnault, již řadu let považovaný za krále světového luxusu. Tento byznys mu v žebříčku nejbohatších miliardářů, který v dubnu zveřejnil americký časopis Forbes, vynesl první místo se 233 miliardami dolarů čistého jmění.

Akcionáři LVMH, mezi kterými jsou hojně zastoupení zahraniční institucionální investoři, na poslední valné hromadě konané v polovině dubna vyhověli Arnaultovi a jmenovali do správní rady dva jeho syny (z druhého manželství). Alexandre (31 let) a Frédéric (29), se tak připojili ke svým starším sourozencům z Arnaultova prvního manželského svazku. Těmi jsou Delphine Arnaultová (49), šéfka společnosti Dior, a její bratr Antoine (46), který je v Dioru
místopředsedou správní rady.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaké další personální změny Arnault ve svém impériu provedl?
  • Jaké má Arnault vztahy s politiky?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.