Některé majitele domácích fotovoltaických elektráren mohla začátkem tohoto týdne vystrašit informace, že se na ně chystá nová oznamovací povinnost. Konkrétně že by do konce června měli Energetickému regulačnímu úřadu (ERÚ) odevzdat prohlášení o nadměrných příjmech. Nebo čestné prohlášení, že se jich takové příjmy netýkají. Uvedl to server obnovitelne.cz s hrozivým titulkem, že „ERÚ si došlápne na provozovatele malých fotovoltaik…“
To ovšem úřad dementuje. Advokátní společnost Doucha Šikola advokáti, která k tomu dělala rozbor legislativy, ale trvá na tom, že taková povinnost podle zákona skutečně existuje.
Co se dočtete dál
- Proč podle advokáta Pavla Douchy mají všichni majitelé fotovoltaických elektráren ze zákona povinnost odevzdat ERÚ prohlášení o nadměrných příjmech nebo čestné prohlášení.
- Co s nejasnostmi ERÚ udělá.
- Kolik je v Česku domácích solárních zdrojů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










