Již několik desítek let chátrá velká novogotická usedlost Petynka v srdci pražského Břevnova. Areál původně vlastnilo ministerstvo obrany, ale protože na jeho údržbu a záchranu nemělo peníze, převedlo jej zdarma nadačnímu fondu Vincentinum. Ten na oplátku slíbil, že v něm bude 25 let provozovat charitativní činnost – zřídí hospic pro válečné veterány a vybuduje ubytovnu pro zdravotně postižené studenty vysokých škol. A to pod hrozbou pokuty 48 milionů korun při nesplnění podmínek.
A ač fond získal areál již v roce 2007, dosud se v něm ani nekoplo. Ministerstvu proto již před lety došla trpělivost a chce jej dostat zpět. O tom, zda se areál vrátí státu, měl rozhodnout odvolací Městský soud v Praze minulý čtvrtek.
Co se dočtete dál
- Kdo může za to, že se z objektu stala mezitím vybydlená ruina.
- Jak dlouho se už spory o usedlost vedou.
- Na čí stranu se dosud přikláněly soudy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









