Na úvod řekněme, že Luboš Xaver Veselý je mimořádně oplzlá osoba. Jen osoba oplzlá se může krajně vulgárně vyjadřovat o dámě. A jen osoba oplzlá opravdu mimořádně to může udělat promyšleně na veřejnosti.
Veselý Xaver to provedl, když pronesl ve svém pořadu sprostotu na adresu slovenské političky a herečky Magdy Vášáryové. Verbalizovaný výhřez ubohého mentálního světa radního České televize opakovat netřeba, zájemce o hnus ho může snadno najít na všech sociálních sítích. Můžeme se ale zamyslet nad celkovým kontextem a hlavně nad tím, jestli má osoba jako pan Veselý zastávat funkci v dozorčím orgánu veřejnoprávního média. Moje odpověď asi leckoho překvapí, ale nechám si ji až na konec.
Co se dočtete dál
- Je chyba část společnosti označovat za spodinu?
- Kdy komu a proč vadí politická nekorektnost?
- Co s Lubošem Xaverem Veselým, patří do rady ČT?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








