Při ústí řeky Labe do Severního moře začíná důležitá etapa pro německou, ale i českou energetiku. Díky investici v hodnotě 1 miliardy eur (necelých 25 miliard korun) v německém přístavu Stade nedaleko Hamburku do roku 2027 vyroste nový LNG terminál s roční kapacitou 13,3 miliardy kubíků plynu. V přístavu už nyní terminál na zkapalněný plyn existuje, je ale plovoucí. Projekt mezinárodního konsorcia Hanseatic Energy Hub ale bude stát na pevnině, což má zajistit efektivnější provoz.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









