Páté patro někdejšího obchodního domu Máj má po dvouleté rekonstrukci úplně nové využití. Je plné prolézaček, skluzavek a dalších atrakcí pro děti, údajně jde o největší rodinný zábavní park v centru Prahy. Jeho venkovní část na rozlehlé terase má však problém.
Stavební úřad městské části Praha 1 zahájil s majiteli budovy řízení o odstranění stavby. Podle rozhodnutí, které mají HN k dispozici, byla totiž změna užívání terasy v pátém patře provedena bez povolení – původně zde mělo být parkoviště. Máj, postavený v 70. letech minulého století, je památkově chráněnou budovou.
Co se dočtete dál
- Co úřadům na stavbě hřiště vadí.
- Jak se k situaci vyjadřují majitelé Máje.
- Co s hřištěm bude a jaká pokuta firmě hrozí.
- Co na problémy s hřištěm říkají sousedé Máje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











