Marocký král Muhammad VI. omilostnil zkraje týdne téměř pět tisícovek farmářů stíhaných v souvislosti s pěstováním konopí. Chce tak povzbudit dosud nelegální producenty, aby se legálně zapojili do produkce léčebné marihuany. Maroko sice podle tři roky starého zákona nedovoluje rekreační užívání této látky, podporuje ale její lokální produkci pro výrobu léků. Experti z království navíc také doufají, že se brzy marockému konopí otevřou nové legální trhy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






