Českem se valí velká voda a naše účast je samozřejmě s těmi, které postihla nebo ještě postihne. Individuálních katastrof bude mnoho a naše společnost jistě udělá, jak z úrovně státu, tak z úrovně charity, vše, co může, aby jejich následky zmírnila. Když se ale na situaci podíváme z nadhledu, zatím to vypadá, že ač meteorologická situace byla velmi podobná jako v letech 1997 a 2002, kdy povodně sebraly nejen majetky za miliardy, ale i desítky životů, důsledky letošních záplav tak katastrofální nebudou. Můžeme tedy předběžně zformulovat několik postřehů, které budou většinově, pokud se to dá v této situaci říci, pozitivní. I když i na ty negativní samozřejmě dojde.

Proč tedy není tak zle, jak mohlo být?

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaké jsou tři hlavní důvody, proč následky katastrofy nebudou tak tragické jako v předcházejících případech
  • Co by se mohlo a mělo pro příště vylepšit
  • Co nám povodně říkají o skutečné roli státu
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se