Poradci či investiční bankéři se v době letních dovolených určitě nenudili, pokud jde o emise dluhopisů českých firem. Využít příznivých podmínek na finančních trzích se rozhodla třeba  energetická skupina ČEZ, tuzemské bankovní domy, CPI Property Group realitního magnáta Radovana Vítka, KKCG miliardáře Karla Komárka nebo národní železniční dopravce České dráhy.

Z devíti velkých emisí vyinkasovaly české firmy mezi červnem a zářím přes devadesát miliard korun. Společnosti si šly pro peníze od investorů ve vhodnou dobu.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč peníze na trzích zlevňují.
  • Co stojí za zájmem tuzemských firem o emise dluhopisů.
  • Proč ve velkém vydávají bondy tuzemské banky.
  • Jaký bude na dluhopisovém trhu zbytek roku.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se