Během letních měsíců, v červnu a září, energetická skupina ČEZ vydala rovnou dvě emise udržitelných dluhopisů. Začátkem září prodala investorům bondy za 700 milionů eur, což v korunách odpovídá částce 17,5 miliardy. Emise je však pro firmu lehkým zklamáním.

Důvodem je výnos, který bude platit investorům do dluhopisů, jejichž splatnost je v září 2031. Poptávka po nich byla totiž podle serveru Global Capital nižší než při předchozí emisi v červnu. Tehdy skupina vydala dluhopisy dokonce za 750 milionů eur (18,8 miliardy korun).

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč investory nepřilákala poslední emise udržitelných dluhopisů ČEZ.
  • O kolik chtěl ČEZ snížit úroky u bondů.
  • K jak velkému snížení emisí oxidu uhličitého se ČEZ investorům zavázal.
  • Jak velké penále zaplatí vlastníkům dluhopisů ČEZ, pokud dostatečně nesníží emise oxidu uhličitého.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se