Prezident Petr Pavel v pondělí absolvoval schůzku za schůzkou se všemi lídry koaličních stran. Důvodem je vládní krize, která otřásá kabinetem Petra Fialy (ODS). Ta následovala premiérovo rozhodnutí z minulého týdne navrhnout odvolání vicepremiéra a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše za „zpackanou“ digitalizaci stavebního řízení. Bartoš po jednání s prezidentem na Hradě uvedl, že hlava státu návrh premiéra směrovaný ke konci září akceptuje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








