Stát sliboval pomoc majitelům bytů, kterým se nedaří vystěhovat nájemníky s ukončenou smlouvou, například neplatiče. Proces, který mnohdy trvá i roky, se měl zkrátit nejvýš na tři měsíce. Počítá s tím návrh na zavedení takzvaného rozkazu k vyklizení bytu, který by měl platit od poloviny příštího roku. Jenže praxe se ve skutečnosti ani poté příliš nezmění.
Novince, která je nyní ve sněmovně ve druhém čtení, se totiž neplatič bude moct snadno ubránit jedním papírem. A vrátit tak řešení sporu do starých – a zdlouhavých – kolejí. Podle kritiků návrhu tak bude změna ve většině případů neúčinná. Záměr navíc ztrácí koaliční podporu.
Co se dočtete dál
- Jak se má zkrátit vystěhování neplatiče z bytu.
- Proč bude snadné příkaz obejít.
- Co na to říkají politici.
- Jaký je názor právníka.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









