Rostoucí ceny rezidenčních nemovitostí možná začnou brzy vyhánět mladé do ulic. Nikoliv kvůli politickému protestu, ale kvůli tomu, že jednoduše nemají kde bydlet. Známý ekonom Miroslav Zámečník nedávno v HN uvedl, že od roku 1989 jsou prakticky všechny ceny vzhledem k úrovni mezd nižší, ale výjimkou jsou ceny bydlení.
Problém je v tom, že bydlení není úplně standardní statek. Pokud totiž nemáte kde spát, je vývoj cen všeho ostatního irelevantní. Nehledě na to, že jeho váha v celkových výdajích je v životě člověka obrovská.
Co se dočtete dál
- Kolik ze svých příjmů musí dnes mladí vydávat na bydlení?
- Proč politici na situaci nereagují?
- Jaké systémové změny by bylo dobré přijmout?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









