Zatímco pro letošek stát zaměstnanecké benefity osekal, pro další roky jejich limity výrazně zvýší. Alespoň některé. Příspěvky na zdraví zaměstnanců totiž budou nově vyčleněné z balíku volnočasových benefitů, kde zůstává rekreace, kultura, sport či firemní školka, a zároveň dojde k jejich navýšení.
Už od příštího roku bude možné začít proplácet zaměstnancům zdravotní benefity až za 46 557 korun. Zároveň zůstane platit limit ve výši zhruba 23 tisíc korun na ostatní benefity. Celkem tak budou moci zaměstnavatelé poskytnout pracovníkům na přilepšenou bezmála 70 tisíc korun. Ze státní pokladny také mohou vypadnout stamiliony kvůli daňovému zvýhodnění benefitů.
Co se dočtete dál
- Jak se změní výše zaměstnaneckých benefitů od příštího roku.
- Za co budou moci zaměstnanci nově utrácet víc.
- K čemu se benefity na zdraví nejčastěji využívají.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









