Ještě před několika týdny se firmy připravovaly na to, že zahraničním pracovníkům budou muset od ledna začít platit o tisíce korun vyšší výdělky než dnes. Mzdové náklady podniků by kvůli chystané změně pravidel vládních programů pracovní migrace vyskočily o stovky tisíc až miliony korun měsíčně. Nyní se však byznysu podařilo s vládou najít kompromis a zvýšení mezd nakonec nebude tak dramatické.
Co se dočtete dál
- Jak výrazné zdražení zahraničních pracovníků firmám hrozilo.
- Na jaké úrovni našly firmy nakonec s vládou a odbory kompromis.
- Kdy začnou nová pravidla platit.
- Proč ani tato varianta není pro byznys ideální.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









