Ministerstvo zemědělství rozeslalo zprávu informující o některých novinkách v potravinových vyhláškách. Vedle změn při označování medu a skladování vajec jen tak mezi řečí zmínilo, že džem se v Česku bude moci zase nazývat marmeláda.
Cože? Jen tak? Kde jsou oslavná vystoupení protibruselských bojovníků chvástajících se tím, jak marmeládu Čechům zařídili? Kde jsou výrobci jásající nad návratem tohoto tradičního produktu? Kde jsou hospodské debaty o tom, že teď už nám chybí jen rum?
Co se dočtete dál
- Jaká je historie marmeládových válek.
- Kdo prosadil, že marmeláda může být jen z citrusů.
- Proč Rakousko mohlo nazývat „marmeládou“ i „džem“.
- Proč se nyní vše mění.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








